Lehet, hogy első hetekben csordultig írjuk majd az oldalakat, annyira biztosra akarunk menni. Semmi baj. Néhány hónap után megfigyelhető, hogy a naptár igen jó társ, de akkora lelki támasz is egyben, hogy kellő önbizalmat adva, megmarad a fejünkben is a teljes lista - de mégis megnyugtató, hogy bármi információ akarna elveszni, naptárunk hősiesen őrzi azt nekünk. Ne fordítsunk hátat neki tehát akkor sem, ha úgy érezzük memóriánk rekordmennyiségű adat tárolására képes - fő a biztonság!
Azzal, hogy ilyesfajta biztonságban érezzük magunkat, erősen csökkentjük a stressz hatást, mely a mindennapokban ránk nehezedik. Ha kevesebb a stressz, jobb a közérzetünk, precízebb a munkavégzésünk, tehát mindenki jól jár, nem igaz?
“A naptár nagyon hamar lesz jó barát és féltve őrzött kincs, hiszen aki egyszer rászokik, hogy atom biztosan megtalál minden elvégzendő feladatot, információt, programot egy helyen, az soha többet nem akar fejvakarással egybekötött töprengésre áldozni.”
Éljen az internet, éljen az online!
Amennyiben az online rendszereket kedveljük, a Google Calendar igazán hasznos program. Szinkronizálható, megosztható, bármikor meghívókat küldhetünk ügyfeleink részére térképpel, útvonaltervezővel, egyéni figyelmeztetéssel. Dóra például a heti rendjét a Calendar segítségével, míg napi feladatait papíralapú Moleskine jegyzettel vezényli. A kombinációknak semmi akadálya, csak azt kell tudnunk, mit hová jegyzünk fel.
Legalább az ebédet ne hagyd ki!
Legyünk annyira figyelmesek önmagunk irányába, hogy jelöljünk ki időt az étkezésre! Az ebéd beiktatása egyenesen kötelező, de ugyanilyen hangsúlyos a meleg reggeli beiktatása is. Első időkben lehet, hogy képtelen ötletnek tűnik kiszakítani 15-30 perceket a napi működésből, de a pozitív hatások megérkeztével nemcsak a szervezetünk, de mi magunk is óramű pontossággal fogjuk igényelni az adott étkezést.
Tudatosan, precízen - ebből ne engedj!
Amilyen tudatosan indul a nap, pont annyira tudatosan is kell végződnie: reggel gondoljuk át az adott, este pedig az elkövetkezendő nap teendőit. Agyunk zseniális szerv, hiszen ha tudatosítjuk, realizáljuk például a nap során elkövetkező feladatokat, már nem fog egy hátsó “partíción” ezek összegyűjtésével foglalatoskodni. Megnyugszik ő is, mi is, hogy mindenről tudomásunk van, és olajozottabban működik majd, amikor szükség lesz rá.
Riadó! Énidő-hiány!
Legyen időnk saját magunkra is! A mindennapi kis rituálék igenis fontosak, hiszen lehet, hogy csupán egyetlen bögre reggeli teáról van szó, de ha az kimarad, máris kényelmetlenül érezzük magunkat. Talán rá sem jövünk, mi a gond, csak este a vacsoránál ugrik be, hogy mi hiányzott…
Profik módján
Tudatosságunk soha nem felesleges, hiszen a napról-napra, hétről-hétre ismétlődő dolgaink rövid idő alatt automatizmusokká válnak, bizony a megszokásszerű cselekvés egyre nagyobb rutint is hoz magával.
Akkor másolj, ha van értelme!
Ne akarjuk más módszerét egy az egyben lemásolni, hiszen mi valószínűleg másként működünk. Más a napi ritmusunk, a szükségleteink, a környezetünk. Lehet, hogy egyesek reggelente könnyedén végeznek kreatív teendőikkel, nekünk azonban ott a család, akiket útjukra kell indítsunk. Mire más kipipálja a kreatív munkát, nálunk addigra áll be a béke, csendesedik el a ház - jöhetnek hát a kreatív energiák!
Mumus feladatok előre! Vagy inkább hátra?
Osztályozzuk bátran a feladatokat: szeretem? Nem szeretem? Könnyű vagy éppen nehéz? Nyugodtan címkézzük fel őket és szortírozzuk kedvünkre a listát. Van, akinek jót tesz, ha bemelegítésként az apróságoknak fut neki, majd a keményebb, nem szeretem témákat veszi elő. Másnál ez lehet pont fordítva. Próbáljuk ki így is, úgy is, aztán kiderül, mi SZÁMUNKRA a legmegfelelőbb.
Barátnős csevej, családi ebéd
Ne csak a muszáj dolgok kerüljenek bejegyzésre, hanem a szórakozás, a kikapcsolódás is. Ne legyen negatív érzelmű a naptárunk. Ugyanúgy biztosítsunk helyet a pihenésre és feltöltődésre is minden formában: egyedül, családdal, párral, barátokkal is!
Nem szabad megfeledkezni azonban egy rendkívül fontos dologról: a nap mindnyájunknak 24 órából áll. 24 óra, azaz 86400 másodperc nap, mint nap. Senkinek sincs több, vagy kevesebb, egyetlen minutummal sem. Legyünk mindig őszinték magunkhoz, hiszen ehhez a “munkához” szükségünk van az energiákra és az alázatra is. Ha épp a lázadó korszakunkat éljük, a napi és heti rend bevezetése vajmi kevés sikerrel fog járni, azonban annak lecsengése után, világmegváltásra ösztökélhet minket.
Neked már van napirended? Mikor és hogyan vágtál bele? Milyen módszert követsz?
- Kérsz belőle még? Friss posztokért és ajándék tudásanyagokért iratkozz fel hírlevelünkre (jobb oldalsávban)!
- Szeretnél a tettek mezejére lépni? Tematikus műhelyeinken megteheted! Kövesd őket a facebookon!
- Konkrét kérdésed van? Írd meg és válaszolunk!